נוגה שלו

מנחת סדנאות לב המנדלה לציור מנדלות ותהליכי חיים מדיטציה צלילים מרפאים. מורה בכירה ליוגה תנועה ונשימה מלמדת קבוצות לתנועה ותהליכי חיים מאמינה באיחוד מתוך חופש תנועה והתמדה.
...מאז שאני מכירה את עצמי אני משרבטת, בשיעורים, בהרצאות, על קירות הבסיס בצבא

עברו כמה שנים. גדלתי ולמדתי בארץ ובחו"ל, הפכתי למורה ליוגה וגידלתי משפחה חמודה. המנדלה פרצה לתודעתי דווקא בהתנסות בשיעור יוגה לילדים במהלך קורס מורי יוגה. ציירנו מנדלה, תרגלנו ונשמנו יוגה והמורה דיברה על הקשר בין עולם היוגה המדיטטיבי לדרך הריפוי אשר מביא ציור המנדלה לנפש. הציור שלי קיבל תפנית מעגלית ומצאתי עצמי יותר ויותר נכנסת לעולם המנדלות ולקשר העמוק ליוגה ולמדיטציה.

כיום אני מציירת מנדלות אנרגטיות, מלמדת שיעורי מנדלה ושיעורי יוגה ומחברת בין העולמות. עם השנים נוצרה לי גלריה המכילה עשרות מנדלות צבעוניות מעוררות השראה והנאה בתהליך מעגלי מענג. העבודות הן פרי פיתוח ועשייה מבורכת. מוזמנים לבחור לכם מנדלה מלאת השראה לבית, לחדר השינה למשרד לסטודיו למתנה עם משמעות וערך עמוק מלא באהבה.

נוגה שלו
052-5533526

shaharnoga@gmail.com

התחיה 5, רעננה

IMG_20200407_115041.jpg
5d93ff16-f4a9-4941-9dc8-7d85e9eec10b.jpg

מהי מנדלה?


המנדלה היא ציור מעגלי, מחזורי סימטרי ולעתים אסימטרי,

מקור המילה מנדלה בשפה ההודית העתיקה סנסקריט ופירושה

"מעגל מקודש" או "מעגל המכיל מהות". המנדלה היא סמל לאיזון,

לשלמות ולהרמוניה שאנחנו מחפשים ומוצאים בתוכנו,

וכשאנו מציירים מנדלה אנו חשים שלווה ומצליחים להתנתק, ולו במעט, מטרדות היומיום.

תוכלו למצוא את המנדלה בטבע באינסוף דוגמאות, בפרחים, בצורה שיוצרת אבן המושלכת למים, בפתיתי השלג, בטבעות העצים, בעלים שהרוח מערבלת ובמסלולי הכוכבים בשמיים.

המנדלה מרגיעה גם את היוצר אותה וגם את המתבונן בה, היא מאפשרת להתמקד, למצוא איזון ולהגיע לרגיעה ושלווה פנימית, היא מצויינת לשיפור הקשב והריכוז ולהרחבת התודעה והחיבור בין הגוף והנפש. וכל זאת תוך כדי חדוות יצירה והנאה בעשיה.

אין זה פלא שהפסיכואנליטיקאי קרל גוסטב יונג ראה במנדלה כלי טיפולי ממדרגה ראשונה, כילדים אנו נוטים לצייר מהמרכז החוצה ונהנים מרפטטיביות, כמבוגרים אנחנו צריכים לפעמים כלי עזר. ביצירת מנדלה קשה להבחין מה מוביל את מה, האם האדם יוצר את המנדלה בתכנון מראש או שמא המנדלה "נוצרת מעצמה" באופן ספונטני. מדובר כמובן בשילוב של השניים המאפשר חלון לנפש.

תוכלו להרחיב את הקריאה על המנדלה ומקורותיה כאן

IMG_20200411_160243.jpg